Sok webes ötlet valósul meg úgy, hogy az ötletgazda keres magának befektetőt, kockázati tőkést.
Egyik szerény példa erre a google története. Itthon viszont nem dúskálunk web2-höz bármennyire is konyító invesztorokban.
Bankhoz internetes ötlettel menni nem érdemes, igazolhatatlan és kockázatos a megtérülés. Biztos ami biztos, csak összedobtam egy üzleti tervet. Egész jó hozzá a google spreadshet, nem kell hurcolni, emailezni, ingyen van, csak kicsit lassúka még, de gyorsan fejlődik.
A terv elkészültével jól látható lett, hogy ha "normális" startupot alakítunk ki magunknak, akkor a legtöbb pénz a bérekre megy majd el, vagyis azoknak az embereknek a megélhetését kell egy startupban finanszírozni, akik siker esetén tulajdonosként kell hogy viselkedjenek a később felvettek előtt.
Ja, és ezért a költségért egy VC-nek adhatnánk a cég nagyrészét. Aranytojást tojó tyúkot csak nem nagy öröm reggelizni, szóval nem tetszett a hagyományos megoldás.
Kerestünk hát másikat. A Ruby on Rails készítői összedobtak egy könyvet, amelyikből sok okosat tanulhattam. Olvasd el te is, ha web2-ben kezdenél magaddal valamit.
Ráadásul aki egy startup web2 céghez eljön tulajdonrészért, vagy akár ingyen dolgozni, az megszállott, és ide megszállottak kellenek.
Kezdenek gyülekezni, de erről majd később...
A bér helyett tulajdont elvével - és még néhány technológiai megoldással a finanszírozási igény drasztikusan lecsökkent, és az jut tulajdonhoz, aki sokat tesz a fejlődésért.
Nem remek? :)
Ha nincs VC, akkor hogyan tudunk?
2007.08.15. 22:02 Twodotzero
Szólj hozzá!
Címkék: web2 finance
A bejegyzés trackback címe:
https://webkettopontnulla.blog.hu/api/trackback/id/tr36140985
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Nincsenek hozzászólások.